O nas

Przedszkole nr 12 Rybnik Zebrzydowice

Przedszkole nr 12 jest placówką wychowawczo – dydaktyczną, zapewniającą dzieciom opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Nasza placówka mieści się w Rybniku-Zebrzydowicach przy ul. Zebrzydowickiej 182. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:30-16:30.

Budynek przedszkola otoczony jest ogrodem, w którym znajduje się nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Jesteśmy przedszkolem nastawionym na rozwijanie wyobraźni i twórczości dziecięcej. Stwarzamy równe szanse edukacyjne wszystkim dzieciom. Nadrzędnym celem pracy nauczycieli jest dbałość o wszechstronny rozwój osobowości dziecka, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kształtowanie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, kształtowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie indywidualnych talentów i zainteresowań dzieci. Każdy przedszkolak jest traktowany indywidualnie i podmiotowo.

Praca opiekuńczo-dydaktyczna realizowana jest w 5 grupach:

  • Tygryski, 6-5 latki (oddział w szkole),
  • Kubusie Puchatki, 6-5 latki,
  • Biedronki 5 latki, 
  • Krasnoludki 4 latki, 
  • Sówki, 4-3 latki
 
Każda z grup posiada salę wyposażoną w nowoczesne zabawki oraz pomoce dydaktyczne, dostosowane do wieku psychorozwojowego dziecka. Posiłki w naszym przedszkolu dostosowane są do zapotrzebowania kalorycznego małego dziecka: są smaczne i zdrowe, podawane 3 razy dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek). Prowadzimy szeroką współpracę ze środowiskiem kulturalnym, oświatowym i społecznym, podejmując wiele wspólnych inicjatyw. Nasi wychowankowie rozwijają swoje zainteresowania i zdolności, biorąc udział w uroczystościach, konkursach, festynach i akcjach społecznych.

 

 

Grupy


Tygryski Kubusie Puchatki Biedronki
Tygryski Kubusie Puchatki Biedronki
     
Krasnoludki Sówki  
Krasnoludki Sówki